Wnętrze restauracji „Czar i Las”, Pieniężno na Warmii


„Czar i Las” to miejsce magiczne, wyjątkowe i dość nietypowe.
Na co dzień pełni rolę restauracji/klubokawiarni – służy jako przyjemne, przytulne miejsce spotkań
dla mieszkańców i przyjezdnych, natomiast okazjonalnie pełni funkcję sali bankietowej. CZAREM jest klimat, przytulność, elementy złota, gra biało-czarną podłogą (niczym Alicja
w Krainie Czarów), natomiast LASEM – oczywiście kolorystyka (przede wszystkim zieleń), drewno, akcenty naturalne oraz coś, co kochamy najbardziej – roślinność.

Dużą rolę odgrywają tu odbicia lustrzane oraz delikatna gra światła i geometrii. Zaprojektowany układ pasów na podłodze rozciąga się swobodnie po całym wnętrzu przestrzeni lokalu – od sali restauracyjnej/bankietowej, po korytarz i toalety dla gości.

 

 

Symboliczna nazwa miejsca.

Nazwa „Czar i Las” inspirowana jest pierwszą odnotowaną nazwą miasta Pieniężno. Mieszkańcy miasteczka doskonale znają nazwę Mehlsack, natomiast nieliczni kojarzą najstarszą znaną nazwę, pochodzenia staropruskiego, która brzmiała Melcekuke, co tłumaczy się na „Czarci Las”. Jako że samo określenie „Czarci” z pewnością nie budzi najprzyjemniejszych skojarzeń, a miejsce to ma przede wszystkim przywoływać najmilsze emocje – ze słowa tego wyłączyliśmy środkową literkę „C”. Dzięki temu nazwa przybrała nowego brzmienia, a ponadto sam LAS, będący ważną częścią nazwy, jest niewątpliwie bardzo bliski klimatowi miasteczka – przez Pieniężno rozciąga się przepiękny Rezerwat Przyrody („Dolina Rzeki Wałszy”), o nieprzeciętnych walorach krajobrazowych, przypominających krajobraz górski.